четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Сити прв финалист, Јунајтед на потег

Денеска ќе се одигра реванш полуфиналната пресметка помеѓу екипите на Манчестер Јунајтед и Сандерленд, а домаќинот прво има обврска да ја анулира предноста на Сандерленд од еден гол.

City vo finale junajted na poteg

Поврзани вести

Со убедливата победа од 3:0, но сега на гостувањето во Лондон, фудбалерите на Манчестер Сити на најдобар можен начин го елиминираа тимот на Вест Хем и обезбедија пласман во финалниот натпревар од англискиот Лига Куп.

Првиот натпревар одигран на “Итихат” заврши со убедлив триумф на “граѓаните” од 6:0, а на реванш дуелот два погодока постигна шпанскиот интернационалец, Алваро Негредо, а во листата на стрелци се запиша и репрезентативецот на Аргентина, Серхио Агуеро.

Денеска ќе се одигра реванш полуфиналната пресметка помеѓу екипите на Манчестер Јунајтед и Сандерленд, а домаќинот прво има обврска да ја анулира предноста на Сандерленд од еден гол.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести