понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Сити сака да лапне Дрогба од пред носот на Челзи

SITI SAKA DA GO LAPNE DROGBA

Поврзани вести

За разлика од пред неколку часа, кога сите фудбалски медиуми на Островот беа убедени дека по пауза од неколку сезони, легендарниот напаѓач, Дидиер Дрогба повторно ќе го облече дресот на Челзи, сега најактуелна е информацијата дека Манчестер Сити се има вклучено во трката по неговиот потпис.

Единствената причина поради која, актуелниот шампион на Англија подготвува понуда за репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска е тешката повреда која ја заработи шпанскиот интернационалец, Алваро Негредо, кој ќе мора да отсуствува од зелениот терен во следните три месеци.

Предводникот на “граѓаните”, Мануел Пелегрини е убеден дека Дрогба е идеално решение за проблемот со напаѓачката линија и е убеден дека Дрогба експресно ќе се вклопи во добро познатиот англиски амбиент.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести