петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Сити се сопна и во Норвич, Челзи нов лидер

celzi

Поврзани вести

Само еден бод, на незгодното гостување во Норвич освои можеби најголемиот фаворит за шампионската титула во англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Сити.

Гостинот доминираше во поголемиот дел од натпреварот, но избраниците на Мануел Пелегрини не успеаа во намерата, со победа да го заборават непријатниот пораз од претходното првенствено коло.

Убедлив триумф од 3:0 во првенствениот дуел против екипата на Њукасл забележа новиот лидер во англиската Премиер лига, тимот на Челзи.

Резултати: Астон Вила – Вест Хем 0:2, Челзи – Њукасл 3:0, Норвич – Манчестер С. 0:0, Саутемптон – Стоук 2:2, Сандерленд – Хал 0:2, Кристал Палас – ВБА 3:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести