среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Сити ситно брои до шампионската титула

SITI SITNO BROI

Поврзани вести

За неколку часа ќе биде решена и последната дилема кога е во прашање англиската Премиер лига. Околу 18:00 часот ќе го дознаеме и новиот владетел на Островот, а најблиску до шампионската титула се фудбалерите на Манчестер Сити кои имаат обврска да освојат најмалку еден бод во дуелот со гостинскиот тим на Вест Хем.

Кикс на Манчестер Сити посакуваат фудбалерите на Ливерпул кои најавија сигурен триумф во првенствениот дуел против гостинскиот тим на Њукасл, но истиот нема да се покаже како доволоен за да биде освоена шампионската титула доколку, директниот ривал, тимот на Манчестер Сити освои и најмалку еден бод на „Итихат“.

Денеска на програмата: Кардиф – Челзи, Фулам – Кристал Палас, Норвич – Арсенал, Хал – Евертон, Саутемптон – Манчестер Ј., Ливерпул – Њукасл, Манчестер С. – Вест Хем, Сандерленд – Свонси, Тотенхем – Астон Вила, ВБА – Стоук.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести