понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Сити со шампионски ритам, Јунајтер во форма

SITI SAMPIONSKI RITAM

Поврзани вести

Најголемиот фаворит за шампионската титула во англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Сити не дозволи никаково изненадување во саботниот натпревар од 32. коло и многу полесно од очекуваното со убедливи 4:1 го победи годинава одличниот тим на Саутемптон.

Уште поубедлива победа од 4:0 на гостувањето во Њукалс забележа актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед, а најзаслужен за убедливиот триумф е шпанскиот интернационалец Хуан Мата кој двапати се запиша во листата на стрелци.

Вториот фаворит за шампионската титула, тимот на Челзи, не дозволи никакво изненадување на “Стемфорд Бриџ” и сосема заслужено со убедливи 3:0 го победи гостинскиот тим на Стоук.

Најпријатното изненадување во годинашната сезона, тимот на Ливерпул денеска ќе одиде да забележи позитивен резултат во дуелот против секогаш незгодниот тим на Вест Хем, а голема неизвесност се очекува на натпреварот помеѓу директните ривали за четвртата позиција на табелата, Евертон и Арсенал.

Резултати: Манчестер С. – Саутемптон 4:1, Њукасл – Манчестер ј. 0:4, Астон Вила – Фулам 1:2, Кардиф – Кристал Палас 0:3, Хал – Свонси 1:0, Норвич – ВБА 0:1, Челзи – Стоук 3:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести