петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Сити спремен да плати 35 милиони евра за Баркли

barkley

Поврзани вести

Манчестер Сити го одреди фудбалерот на Евертон Рос Баркли како прва трансфер желба по завршувањето на оваа сезона.

Според англиските медиуми, за исполнување на оваа желба раководството на „Граѓаните“ е подготвено да плати цели 35 милиони фунти за овој фудбалер на Евертон.

Баркли има 20 години, игра во средниот ред и е продукт на фудбалската школа на Евертон. За сениорите на овој тим од 2010-та година одигра 47 натпревари и постигнал шест голови.

Од 2013-та година, Рос Баркли е репрезентативец на „Гордиот Албион“, а претходно настапуваше во сите млади категории на оваа репрезентација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести