недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Скандал на изборот на Мис на Македонија

ks_thumb_medium500_334

Последни вести

Македонија оваа година нема да има своја претставничка на светскиот избор за убавина „Miss World“ кој ќе се одржи на 14 декември во Лондон. После двата претходно неуспешни избори, едниот на 31 октомври, а другиот на седми ноември и денеска наместо да се избере најубавата Македонка во скопската дискотека „Театро“, повторно се случи скандал, објави Телеграф.мк.

Главната организаторка Лидија Велковска на средина од вечерта на сите присутни, вкучувајќи и го жирито, помагателите и девојките пријавени на изборот им соопшти дека сепак ова ќе биде уште еден кастинг за „Мис на Македонија“.

Таа изненадена од негодувањата на присутните, само климаше со главата и се обидуваше да се оправда за настанатата ситуација.

Повеќе на Телеграф.мк

Најчитани вести