недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Скап комуникација Верушевски – Лазаревски: Ќе има граѓанска војна!

skajp-foto-rojters

Последни вести

Ќе има граѓанска војна! За ова меѓу другото разговарале во рамки на скандалозната скајп комуникација првоосомничениот во случајот „Пуч“ екс директорот на УБК, Зоран Верушевски и петоосомничениот Ѓорѓи Лазаревски.

tekstttt_skajpppp

Комуникацијата, ја вршеле преку Скајп, Верушевски под името Златко Велевски регистриран како „Оркестар 11“, а Лазаревски како „Кока-кола 10А“.

Со ова уште еднаш се потврдува подготвеноста на опозицијата да исценира и крваво сценарио, со цел да ја дестабилизира земјата.

Најчитани вести