четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

ФОТО: „Шкода“ се преврте во Аеродром

„Шкода“ се преврте во Аеродром. Во сообраќајна несреќа која се случи вчера во скопски Аеродром на раскрсницата кај Мајчин дом едно лице е повредено.

shkoda-se-prevrte

Поврзани вести

„Шкода“ се преврте во Аеродром. Во сообраќајна несреќа која се случи вчера во скопски Аеродром на раскрсницата кај Мајчин дом едно лице е повредено.

Несреќата се случила синоќа околу 20:45 часот.  Од полицијата информираат дека во несреќата се судриле „Фиат Добло“ кој го управувал  19-годишниот Д.С. и „Шкода Фабиа“ управувана од 30 годишниот С.Д.

По ударот „Шкодата“ се превртела на улицата, а возачот С.Д. се здобил со повреди.

Со итна помош С.Д. е пренесен во Ургентниот центар каде му се констатирани полесни повреди и е задржан на лекување.

На местото на несреќата извршен е полициски увид.

ФОТО: Саше Димоски

Најчитани вести