четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Скок на цените на горивата: Од полноќ поскапи бензини и дизел

Скок на цените на горивата. Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се зголемуваат за три денари, додека дизелот ќе поскапи 2,5 денари, одлучи во понеделникот Регулаторната комисија за енергетика.

goriva500

Поврзани вести

Скок на цените на горивата. Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се зголемуваат за три денари, додека дизелот ќе поскапи 2,5 денари, одлучи во понеделникот Регулаторната комисија за енергетика.

Од полноќ, литар ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе се продава за 58 денари, а ЕУРОСУПЕР БС 98 за 60 денари за литар.

ЕУРОДИЗЕЛОТ поскапува за 2,5 денари по литар и ќе се точи за 43,5 денари.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 1,024 ден/кг и со тоа цената на М-1 НС изнесува 15,697 денари за еден килограм.

Најчитани вести