недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сколари: Бразил е зависен од Неимар

n

Последни вести

Селекторот на Бразил, Луис Филипе Сколари, најпосле собра храброст јавно да признае дека играта и успехот на “кариоките”, најмногу ќе зависи од формата и играта на најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес, крилниот напаЃач Неимар.

“Да, Бразил зависи од Неимар. Тоа е точно. Бразил зависи од Неимар исто како што Аргентина зависи од играта и од формата на Лионел Меси. Станува збор за уникатни фудбалери, за фудбалери без кои не може да се замисли Бразил и Аргентина. Неимар и Меси се фудбалери кои ја прават потребната разлика. Со еден потег го решаваат натпреварот. Задоволен сум од играта на натпреварот против Камерун. Можевме да постигнеме осум погодоци, но и да примиме три. Убеден сум дека ќе одиграме уште подобро во следниот натпревар”, изјави Сколари.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести