вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сколари дозволи секс без акробации

„Репрезентативците на Бразил ќе добијат дозвола за секс, но само нормален секс. Јас не им дозволувам некакви акробации. Ако сексот е нормален, тогаш е нормален, изјави предводникот на популарните „кариоки”

Neymar Presents New Social Network

Поврзани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Бразил, Луис Филипе Сколари, го привлече вниманието на фудбалската јавност со изјавата дека ќе им дозволи на своите фудбалери само нормален секс за време на Светското првенство кое стартува на 12 јуни.

„Репрезентативците на Бразил ќе добијат дозвола за секс, но само нормален секс. Јас не им дозволувам некакви акробации. Ако сексот е нормален, тогаш е нормален. Се што е нормално ќе им биде дозволено, нормални пози, нормален однос, нормални манири. Без акробации, без некој ненормални позии. Не сакам некој фудбалер да се повреди поради некоја глупост, поради скокање во височина”, изјави предводникот на популарните „кариоки”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести