петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Сколари ќе бара политички азил во Кувајт

Репрезентацијата на Бразил ќе го одигра првиот официјален натпревар на 12 јуни, а прв противник на популарните „кариоки“ е селекцијата на Хрватска.

skolari azil kuvajt

Поврзани вести

Контроверзниот селектор на фудбалската репрезентација на Бразил, Луис Филипе Сколари вети ќе побегне во Кувајт и дека ќе побара политички азил доколку неговите фудбалери не ја освојат светската титула на престојниот Мундија.

„Ако не ја освоиме светската титула, тука, во Бразил, пред верните фанови, јас веднаш ќе побегнам во Кувајт и ќе побарам политички азил. Секогаш ги почитувам моите противници, но ние сме подготвени, го имаме тоа што е потребно за славиме на престојниот Мундија“, изјави Сколари.

Репрезентацијата на Бразил ќе го одигра првиот официјален натпревар на 12 јуни, а прв противник на популарните „кариоки“ е селекцијата на Хрватска.

Освен овие две репрезентации, во групата “А” се натпреваруваат и селекциите на Мексико и Камерун.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести