четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Сколари си ја доби заслужената клоца

111

Поврзани вести

Само што заврши јубилејното 20. Светско првенство, челниците на Фудбалската федерација на Бразил преку официјално соопштение потврдија дека под итно ја прекинуваат соработката со искусниот селектор, Луис Филипе Сколари.

Како за најверните фанови, така и за раководните лица во Фудбалската федерација, Луис Филипе Сколари е најголем виновник за нереализираната цел, освојување на светската титула на домашен терен.

Критиките кон Сколари добија на интензитет после срамниот пораз во полуфиналниот дуел против сега веќе новиот светски шампион, репрезентацијата на Германија, а кулминираа откако Бразил доживеа уште еден срамен пораз од Холандија во натпреварот за третото место.

И покрај јавното жигосување, Сколари постојано повторуваше дека нема да поднесе оставка и дека резултатите се на неговата страна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести