вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Сколари: Сите ми се смееја за Чиле

SKOLARI SITE MI SE SMEEA

Поврзани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Бразил, Луис Филипе Сколари ги потцети сите тие кои пред шест месеци му се смееа на изјавата дека најголема опасност за домаќинот на најважниот спортски настан во 2014 година е репрезентацијата на Чиле.

Овие две репрезетации утре ќе го одиграат првиот 1/8 финален натпревар, но за фудбалските стручњаци, репрезентацијата на Бразил важи за голем фаворит во оваа јужноамериканска пресметка.

“Кога пред шест месеци кажав дека најголемата опасност ќе биде Чиле, луѓето ми се смееја. Уште тогаш знаев со што се располага Чиле. Сега сите тоа го гледаат. Да бидам искрен малку ми е страв од таа средба, но се надевам дека Чиле нема да избори пласман во осминафиналето“, изјави предводникот на “кариоките”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести