сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сколс: Суарез е срам за Уругвај и за семејството

SKOLS SUAREZ SRAM ZA URUGVAJ

Последни вести

И поранешниот репрезентативец на Англија и фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс јавно го критикуваше репрезентативецот на Уругвај, Луис Суарез, кој повторно, по трет пат во својата кариера без причина грзина противнички фудбалер, во овој случај, репрезентативецот на Италија, Џорџо Киелини.

“Луис Суарез беше казнет со десет меча кога го гризна Бранислав Ивановиќ. Како што изгледа тоа не беше доволно. Сега го гризна и Џорџо Кјелини. Го посрамоти клубот, земјата и семејството. Забраната за играње до крајот на Светското првенство нема да биде доволна”, изјави Сколс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести