недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Скопјанец доби кривична за „убиство во обид“

krivicna (1)

Последни вести

Кривична пријава е поднесена против четириесет и петгодишниот Д.Т. од Скопје, поради сомнение дека сторил кривично дело „убиство во обид“.

Пријавениот е во бегство и од страна на СВР Скопје се преземаат мерки и активности за негово пронаоѓање и лишување од слобода.

Најчитани вести