недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Скопјанец фатен со речиси 25 илјади петарди

Полицијата заплени огромно количество петарди.

petardi2-240

Поврзани вести

Скопјанец во автомобил на пријателот сокрил 24.900 петради, кои планирал да ги продава за празниците.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера во автомобил “опел вектра“ со скопски регистарки таблички управуван од 31-годишниот К.Р., каде сопатник бил врсникот С.С. пронајдено е големо количество пиротехнички средства.

Полицијата на задното седиште и во просторот за багаж пронајде и одзема  седум  пакети и една црна кеса со вкупно 24.900 парчиња различни видови петарди сопственост на сопатникот С.С.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести