четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Скопјанец го загубил животот во пожар

pozar-ogan

Поврзани вести

Утрово околу 03.00 часот од страна на ЕИК-Скопје, полицијата била известена дека додека БППЗ се обидувале да изгаснат опожарена куќа во село Бразда добиле информација дека постои можност внатре да има лице настрадано од пожарот.

Околу 04.00 часот, пожарот е изгаснат. Опожарена е целосно кровната конструкција и вториот спрат од куќата.

При извршената проверка на куќата пронајдено е безживотно тело за кое се претпоставува дека е лице на возраст од 46 години од Скопје, кој долги години живеел сам во куќата.  Се врши увид на местото на настанот.

Најчитани вести