сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Скопјанец исчезнат во Мичурин

s_isceznat-covek

Поврзани вести

Шеесет и осумгодишниот Димче од Скопје исчезна во скопската населба Мичурин. Последен пат е виден во петокот наутро, на 2 мај.

Забележано е дека носел светли, бели или беж боја панталони. Висок е околу 175 см, со подгрбавена става, тежок е околу 80 кг, има темнокафени очи и е проќелав со побелена коса.

Лицето е под терапија, која ја нема примено од петокот наутро. Исто така, излезен е од домот без документи. Семејството моли секој што има каква било информација да се јави на 077 642 780 или да се обрати до најблиската полициска станица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести