петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Скопјанец истепан со безбол палки

palka

Последни вести

Вчера, околу 22:30 часот во Скопје на улица Борис Сарафов наспроти „Геријатрија“, Е.Л.(1982) од Скопје, бил нападнат од страна на 2 засега непознати лица кои го удирале со бејзбол палки и нож.

При нападот тој се здобил со тешки телесни повреди: скршеница на лакт и дланка констатирани во ГОБ „8-ми Септември“.

Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на сторителите.

Најчитани вести