понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Скопјанец ја запалил куќата во која биле жена му и детето

pozar2

Поврзани вести

Триесет и седумгодишниот скопјанец С.Б. доби кривична пријава бидејќи го запалил својата куќа во која се наоѓале неговата сопруга и дете.

Тој по расправија со неговата мајка во семејната куќа на ул. „Финска“ под дејство на алкохол предизвикал пожар во куќата во која се наоѓале неговата сопруга и неговата ќерка.

Од страна на судија во претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести