вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Скопјанец киднапирал кумановка, планирал да ја силува

Скопјанец киднапирал млада кумановка, ја затворил во куќа, сакајќи да ја силува.

siluvanje

Поврзани вести

Млада кумановка била нападната од скопјанец кој ја затворил во куќа и ја терал на полови дејствија.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи завчера, 24-годишниот Ј.Г. од Скопје ја пресретнал пет години помладата А.П. од Куманово околу  седум часот утрината.

Со закани по живот тој ја натерал да влезе во неговиот автомобил, а потоа ја однел во куќа во село Јурумлери, каде ја затворил и физички ја нападнал, присилувајќи ја на полови дејствија, а откако A.П. одбила истиот ја ослободил.

Против Ј.Г. е поднесена кривчна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести