четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Скопјанец нападнал полициски служебник

Лицето е приведено, по целосно документирање против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

policija1-630x420

Поврзани вести

Вчера во 23,10 часот од  страна  на  ЕПОИ-Алфа, постапувајќи  по  објава за потрага по ПМВ управувано од лица кои претходно извршиле физички напад, пристапено е кон легитимирање на лицата кои стоеле до возилото при  што С.Ј.(22) од Скопје започнал да вика и да упатува непристојни зборови, при тоа замавнувајќи со рака и  удрајки еден полициски службеник.

Лицето е приведено, по целосно документирање против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести