среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец нападнат од три лица на автобуска во Чаир

Скопјанец нападнат додека се симнувал од 57-ца.

boks

Поврзани вести

Тројца малолетници без повод и причина вчера нападнале 20-годишен скопјанец.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера, околу 18 часот на улицата Цветан  Димов во близина на трговскиот  центар Чаирчанка бил нападнат 20-годишниот К.Б.

Додека тој се симнувал од автобусот 57-ца без повод и причина бил физички нападнат од  17-годишните А.Т. С.Б. и  Н.И., удирајќи го по телото, а потоа му го одзеле мобилниот телефон.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести