понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец направил хаос, удрил четири автомобили, па побегнал

Удрил во четири автомобили, бегал од полиција, па удрил во полициски автомобил.

avtomobili

Поврзани вести

Скопјанец направил вистински сообраќајен хаос синоќа во центарот на градот.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, синоќа околу 20 часот 55-годишниот Б.К. направил вистински хаос. Тој со својот авотмобил „шевролет калос“ удрил во четири паркирани автомобили на улицата „Шидска“ , а потоа брзо избегал.

Но, од страна на Единицата за прв одговор и интервенција “Алфа” автомобилот е запрен на раскрсницата на улиците  „Ацо Шопов“ со булевар „Партизански Одреди“ при што Б.К. не ги почитувал наредбите, па  го стартувал возилото  и удри во автомобил „БМВ“ сопственост на МВР.

По упатените наредби да излезе од возилото, истиот повторно се обидел да го стартува возилото и да ги повреди полициските службеници. Лицето е приведено, извршен е увид на местото на настанот, по целосно докуемнтирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести