среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Скопјанец ограбил пет верски објекти

krazba

Последни вести

Дваесет и седумгодишниот Т.Д. од Скопје доби кривична пријава бидејќи извршил кражба во пет верски објекти.

Пријавениот, во текот на август и септември, на подрачјето на Кратово со употреба на физичка сила и подесен алат извршил тешки кражби во пет верски објекти од каде одзел 57.500 денари, а останатите три кражби ги извршил во колонијални продавници одземајќи кондиторски производи, цигари и 13.100 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести