среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец „олеснет“ за 350 илјади денари

zlaten nakit

Поврзани вести

Тешка кражба се случила во куќата на педесет и тригодишниот С.Т. од Скопје.

Крадецот се прекачил преку балконската ограда и одзел разновиден златен накит и 30.000 денари стекнувајќи се со вкупна противправна имотна корист од околу 350.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести