Македонија,Крими хроника

Скопјанец „олеснет“ за 350 илјади денари

Скопјанец „олеснет“ за 350 илјади денари

Тешка кражба се случила во куќата на педесет и тригодишниот С.Т. од Скопје.

Крадецот се прекачил преку балконската ограда и одзел разновиден златен накит и 30.000 денари стекнувајќи се со вкупна противправна имотна корист од околу 350.000 денари.