сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Скопјанец олеснет за 65 илјади евра

krazba2

Поврзани вести

Вчера во времето од 10,30 до 12,00 часот во Скопје на ул. „Пандил Шишков“ во стан сопственост на А.Г.(42) со подесен алат извршена е тешка кражба од страна на непознат сторител при што е украден златен накит, 30.000 евра, фото апарат и пари,  во вкупна вредност од 4.000.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести