недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец „олеснет“ за повеќе од 4.000 евра

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во станот на средовечен скопјанец, на улицата „Миле Поп Јорданов“ во Скопје.

Засега непознатиот сторител од станот на С.Ј. (46), однел 4.000 евра во готово и златен накит.

Од МВР информираат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести