понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Скопјанец олеснет за речиси четири милиони денари

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила завчера во стан на улица „Методија Митевски“ во Скопје.

Од станот на четириесет и шестгодишниот Ј.С. биле одземени разновиден златен и скапоцен накит и 750 евра, при што причинета е материјална штета од околу 3.700.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести