понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Скопјанец остана без пари и голема количина златен накит

zlatoinakit

Поврзани вести

Крадец успеал да влезе во стан на Партизанска од каде украл пари и поголема количина на златен накит, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Кражбата се случила во станот на 33-годишниот В.А. од Скопје од каде се украдени 300 евра, 2.000 денари и златен накит, по што е причинета материјална штета од околу 250 илјади денари.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести