понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец остана без парите, накитот и картичките

Арамија собрал се’ што е вредно од домот на скопјанец во Волково.

zlatoinakit

Поврзани вести

Пари, накит и платежни картички собрал арамија од куќа во Волково.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи завчера бил ограбен домот на 47-годишниот  Т.Ц. во скопско Волково.

Арамијата успеал да влезе во куќата откако насилно ја отворил балконската врата, а потоа ги пребарал со собите, одземајќи паричник со 5.000 денари и платежни картички и разновиден златен накит.

Откако направил штета од околу 180.000 денари, арамијата избегал во непознат правец.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести