петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец остана без златен накит вреден околу 10.000 евра

Накит вреден 10.000 евра украден од куќа во скопски Сарај.

nakit

Поврзани вести

Златен накит во вредност од околу 10.000 евра бил  украден од куќа во скопското село Сарај, соопштува Министерството за внатрешни работи.

Крадецот успеал да влезе во куќата на 41-годишниот А.М. од Сарај, по што го одзел накитот.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести