петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец останал без 800 илјади денари

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба во вредност од 800 илјади денари се случила во станот на дваесет и деветгодишниот Х.Т. во Скопје.

Од станот се украдени два лап топ компјутери, разновиден златен накит, 2.000 евра, 30.000 денари и рачен часовник „Касио.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести