петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Скопјанец пазарел во Тетово со фалсификувани 500 денари

Скопјанец пазарел во Тетово со фалсификувани 500 денари

Скопјанец пазарел во Тетово со фалсификувани 500 денари

Последни вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Н. (61) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 13.03.2016 година, во Тетово, на импровизирана тезга пријавениот при купување на производи пуштил во оптек фалсификувана банкнота во апоен од 500 денари.

Најчитани вести