среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Скопјанец почина од струен удар

struja-6-

Поврзани вести

Триесет и четиригодишниот Ружди Т. од Скопје починал вчера од струен удар.

Ружди Т. (34) и А.Ф. (42) пристигнале во објект во сопственост на Р.И. (25) со товарно моторно возило со скопски таблички. Ружди Т., кој го управувал возилото, влегол во дворот и започнал да манипулира со кранот, но откако земал една палета и кревајќи ја кон куќата, со горниот дел од кранот удрил во каблите од електричната доводна инсталација над куќата. Во тој момент А.Ф.од струен удар бил отфрлен во дворот,  додека Ружди Т. починал.

Увид на лице место извршила екипа од СВР-Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести