недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец почина во МРТВ

Скопјанец почина во МТВ додека ја чекал личната карта.

g_polliciska lenta

Поврзани вести

Скопјанец почина на холот на Македонската радио телевизија откако му се слошило.

Според информациите од СВР Скопје, денеска, околу 12 часот во холот на Македонската радио телевизија почина 69-годишниот Иванчо Ѓ. од Скопје.

Полицијата соопшти дека на покојниот прво му се слошило, а потоа и починал.

Неофицијално,  тој доживеал срцев удар додека чекал да ја подигне личната карта.

Покрај вработените во МРТВ, влезниот хол го користат и вработените и функционерите во повеќе министерства и државни институции,  како и граѓани кои одат по патни исправи и лични карти во пасошкото одделение на МВР сместено во зградата на националната телевизија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести