среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Скопјанец прегазен на улица во Ѓорче Петров

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Седумдесет и осумгодишен скопјанец почина во Ургентниот центар во Скопје откако вчера попладне бил прегазен од комби „фиат добло“ на улицата во скопската населба Ѓорче Петров во Скопје, информира денеска полиција.

Несреќата се случила во 16,50 часот на улицата Ѓорче Петров кога комбито што го возел Г.У. (24) од Скопје удрило во пешакот Спира А.. При незгодата старецот се здобил со сериозни повреди поради што бил пренесен во Ургентниот центар, покрај интервенцијата на докторите човекот починал денеска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести