среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец прободен од братот на сопругата

noz-krvav-noz

Последни вести

СВР Скопје поднесене кривична пријава против албанскиот државјанин Б.Ш.(34) поради нанесување на тешка телесна повреда.

Имено, Б.Ш., кој е брат на сопругата на Ј.Ш.(61) на 10.01.2015 година, околу 07,30 часот, дошол во с.Долно Мојанци, скопско, во куќата на Ј.Ш. по што без повод и причина, со кујнски нож му нанел убодна рана во левата плешка и се дал во бегство.

Повредениот Ј.Ш. е пренесен во Клинички центар Скопје, каде му се констатирани тешки телесни повреди и истиот е задржан за лекување.

По преземени мерки пронајден е Б.Ш. и истиот е приведен.

Најчитани вести