среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец прободен во вратот, итно пренесен во битолската клиника

Инцидентот се случил во селото Златари.

noz-krvav-noz

Последни вести

Четириесет и седум годишниот скопјанец Љ.Н. вчера вечерта бил расечен на левата страна од вратот од ресенчанецот С.Н.

Инцидентот се случил во селото Златари, а случајот во полиција го пријавил братот на повредениот Т.Н. (49).

Повредениот бил пренесен во Клиничка болница -Битола за укажување на лекарска помош, а полицијата работи на расчистување на случајот.

 

 

Најчитани вести