вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Скопјанец се бори за живот: Со велосипед паднал на Кеј

teshko-povreden-velosipedist-udril-vo-avtomobil-pa-go-sobrale-so-motor

Последни вести

Педесет и девет годишниот скопјанец Д.Ј. се бори за живот откако вчера вечерта паднал од својот велосипед на патеката на кејот на реката Вардар во скопски Аеродром.

Од полицијата информираат дека скопјанецот управувајќи велосипед околу 19:40 часот паднал од истиот. Со возило на Итна медицинска помош е пренесен во ГОБ „Св.Наум Охридски“, каде му се констатирани тешки телесни повреди и во животнозагрозувачка состојба е задржан на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Најчитани вести