вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Скопјанец се обидел да ги убие мајка си и братот

Разгневениот скопјанец почнал да ја крши покуќнината, а потоа ги нападнал мајка си и братот

policija1

Поврзани вести

Разгневен 35-годишен скопјанец се обидел да ги убие својата мајка и брат, напаѓајќи ги со нож, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Скопјанецот Д.Г. во својот дом најпрво почнал да крши дел од покуќнината, а потоа со нож ги нападнал мајка си и братот, нанесувајќи им телесни повреди.

Полицијата против него поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „убиство во обид“.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести