сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец се посреќи на лото со шест милиони денари

Добитната коминација во ова коло е: 1, 2, 4, 14, 22, 29 и 32, и дополнителен број 12.

sedumka

Поврзани вести

Синоќешното 47-мо коло на Новолото донесе нов среќен добитник, овој пат седумка вредна 6.000.000 денари.

„Нашиот компјутерски систем лоцираше дека уплатата на среќното Новолото ливче е извршена на 11 јуни во продажното место „Бабка ноќе“ во скопската населба Хиподром. Добитникот уплатил 10 комбинации во износ од  150 денари, од кои осмата  комбинација е добитната која му ја донесе  вечерашната премија  вредна 6 милиони денари.

Добитната коминација во ова коло е: 1, 2, 4, 14, 22, 29 и 32, и дополнителен број 12.

Според статистиката на Државна лотарија на Македонија, по Скопје, град кој најмногу игра НовоЛото 7/34 е Битола, а потоа следуваат Прилеп, Струмица, Охрид, Тетово, Куманово, Струга, Кавадарци, Штип.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести