недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 42

Скопјанец силувал две малолетни ќерки на невенчаната сопруга

Како што соопшти полицијата, случајот завчера го пријавила Н.И. (46) од Тетово на која Б.И. и е невенчан сопруг.

siluvanje-1-640x427

Последни вести

Маж од скопско село Љубин (Б.И. 35), е обвинет за полов напад врз две малолетнички и против него е поднесена кривична пријава.

Како што соопшти полицијата, случајот завчера го пријавила Н.И. (46) од Тетово на која Б.И. и е невенчан сопруг.

Според Н.И., Б.И. во повеќе наврати ги повикувал нејзините две ќерки од претходните невенчани бракови и вршел полови дејства.

Пријавениот е лишен од слобода и му е изречена мерка притвор во траење од 30 дена.

Најчитани вести