среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Скопјанец уапсен поради криумчарење на мигранти

lisicipritvor

Поврзани вести

Триесет и тригодишниот Ерхан Д. од Скопје е уапсен поради криумчарење на мигранти.

Уапсениот претходно се барал за издржување на казна затвор од двегодини за стореното кривично дело.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести