понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјанец збеснал кога полицаец му пишал казна

stop-policija

Поврзани вести

Дваесет и петгодишен скопјанец збеснал бидејќи полицаец решил да го казни за сторен прекршок во сообраќајот.

Полицијата  утринава, на улицата „Јужен Булевар“ сопрела автомобил „голф“ со скопски таблички, зад чиј волан бил 25 годишниот Н.П. Полицаецот утврдил дека скопјанецот направил прекршок и решил да го казни, но Н.П. и неговиот 24 годишен другар П.С. збеснале и почнале да го навредуваат и да му се закануваат. Полицаецот ги предупредил да престанат со навредите, но тие продолжиле се додека не биле приведени во полициска станица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести