петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Скопјани фатени со дрога на плажа во Охрид

droga apcinja

Поврзани вести

СВР Охрид поднесе кривична пријава против скопјаните В.П.(24) и А.Н.(24) поради постоење основано сомнение дека произведувале и продавале наркотици.

Полицајците извршиле претрес на возило кое се наоѓало на паркингот на плажата „Немо„ во Охрид, во кое се затекнати В.П., А.Н. и лицето Б.К.(22) од Скопје, а при претресот се пронајдени 10 таблети МДМА,  паковки со 3,61 грам марихуана и еден џоинт во пепелник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести