недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопјани и гостиварец останаа без накитот и парите, три кражби тешки по илјадници евра

Арамиите постојано оперираат. Во последниве два дена се случиле три тешки кражби, две во Скопје и една во Гостивар каде арамиите избегале со злато и пари вредни и по неколку илјади евра.

zlatoinakit

Поврзани вести

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера бил ограбен домот на 63-годишниот Л.Д. од Скопје. Арамијата успеал преку прозорецот од бањата да влезе во станот лоциран на улица Востаничка во скопската населба Црниче.  Арамијата од домот на скопјанецот украл разновиден златен накит во вредност од околу 6.500 евра.

Од домот на 42-годишниот Љ.Љ. на улица Цветан Димов во скопски Чаир арамија украл 5.000 евра и златен накит вреден 1.000 евра. Арамијата ноќта меѓу неделата и понеделникот со погоден предмет успеал да влезе во куќата и да ги собере вредните работи.

МВР соопшти дека арамија направил штета од над 6.000 евра откако провалил во домот на 45-годишниот Д.И. на улицата ЈНА во Гостивар. Арамијата влегол во куќата од каде украл пари и златен накит откако со алат успеал да го отвори прозорецот од балконот.

Полицијата работи на откривање на сторителите кои бесрамно крадат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести