петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Скопјани нападнати со шипки, имало и петгодишно дете

tepacka1

Последни вести

Ч.Л.(44)  и И.Л.(30) вчера биле нападнати на спортско игралиште на булеварот „Србија“ откако  играле фудбал заедно со децата на Ч.Л., С.Л.(19) и пет годишно дете.

Одејќи накај дома, биле нападнати од страна на група непознати лица, кои  во рацете носеле дрвени предмети и шипки. Оштетените кога се упатиле кон нивните возила истите биле оштетени од страна на непознатите лица.

По извршен преглед на лицата констатирани им се телесни повреди. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести